H.I.V. story


Původní sestava


K čemu všemu není dobrý chlastat na Silvestra? To se pak může stát, že se zrodí někomu v hlavě nápad a založí kapelu. Tak tomu bylo i v noci z 31.12.94 na 1.1.95. Vznikla tehdy formace EASY aid's.

Poslední koncert

Ve složení Ketch(kytara+zpěv), Marťas(kytara), Tomáš(basa), Houba(bicí) jsme začali koncertovat po pražských klubech, hlavně v Batalionu a dokonce jsme si zahráli i ve slavném Bunkru, než ho úředníci nechali zavřít. Z té doby pochází i první demonahrávka, kterou jsme nahráli 28.-30.7.95ve studiu 3bees. Bohužel jsme si museli dát po koncertě 11.1.1997 pauzu, během ní v srpnu 1998 nešťastně zemřel basista Tomáš Janoušek.

koncert v Boudách

Možná i to byl impuls k znovuobnovení EASY aid's, a tak se dala kapela dohromady v pozměněném složení: Ketch(kytara), Houba(bicí), Hony(basa). V dubnu 1998 jsme vyzkoušeli Georgina jako zpěváka a pak přišly i koncerty, ale jeho projev se nám nezdál, a tak kapelu v listopadu stejnýho roku opustil. Zpívat začal znovu Ketch a hledání vocalisty pokračovalo.

Nahrávací studio

V lednu 2001 se nám konečně podařilo najít zpěváka a tanečníka Koriho a mohli jsme konečně naplno dělat nové věci a v květnu 2002 natočit a vydat po dlouhé době další demo, tentokrát na CD, s názvem "Any Way". To jsme s úspěchem stihli pokřtít v Jamajce, ještě než přišla do Prahy velká voda a Jamajku vytopila. Vše se zdálo být na dobré cestě, ale ruka osudu zasáhla. Basákovy problémy vyvrcholily neúčastí na koncertě na Brumlovce. Zdálo se, že po domluvě a ostrý podmínce se dá vše do kupy. Schylovalo se totiž k nahrávání dalšího CDema s názvem "Bloudím" a to se nakonec v květnu 2003 podařilo. Stejně jak to předchozí jsme nahrávali u Vládi Budíka a ukázky z obou můžete najít na našich stránkách.

Soutěž Rock-5P

V září 2003 jsme si vůbec poprvé měli možnost zahrát na hudební soutěži. Úvodní kolo tohoto klání s názvem Rock - 5P jsme zvládli poměrně dobře a postoupili jsme do semifinále. Osud nám ani tentokrát nepřál. Když jsme měli mít několik zkoušek před dalšim soutěžnim koncertem, po basákovi se slehla zem. Naštěstí přivedl Ketch mladýho kytaristu Jendu, který s náma nazkoušel vybrané písně na basu. Bylo neuvěřitelný, že byl za týden schopen s náma hrát osm písní. Soutěž jsme tak mohli odehrát. Přestože jsme to u diváků vyhráli, na postup do finále to nestačilo.

Rosta

Na počátku roku 2004 jsme přizvali ke spolupráci Rosťu, coby nového hráče na basu. Absolvoval s námi několik vystoupení. Mimo jiné jsme si zahráli na super akci Horsefeathers Jibmasters, kterou pořádal Richard Skandera. Nějak nám to ale dohromady nesedlo, a tak nás v srpnu stejného roku po vzájemné dohodě opustil a na post basáka se k nám na podzim vrátil Hony. S ním přišly i nové nápady. Bohužel se ale na konci roku rozhodl s námi ukončit spolupráci Kori.

Spolecne foto

S nadcházejícim rokem 2005 jsme tak začli shánět nového zpěváka. Na toho jsme nenatrefili, tak jsme zkusili angažovat zpěvačku. Půl roku jsme zkoušeli nové věci. Koncem června jsme odehráli první koncert na soukromé akci na Šumavě a v červenci jsme jeli do studia nahrát další CDemo. To se úspěšně podařilo, ale bohužel se v říjnu rozhodla Eva ukončit s námi spolupráci. Demo jsme se rozhodli nevydávat a shánění vhodného kandidáta na post zpěváka či zpěvačky začalo nanovo.

Karolina

Na podzim 2005, pár měsíců po odchodu Evy, s námi začala zpívat Karolína. Docela normální holka z Moravy, toho času studující v Praze VŠE a ve volném čase si ráda pořádně "zabéká". Její hlas naší muziku příjemně změnil a okořenil. Karolína přezpívala CDemo z léta 2005 a dohráli jsme další písničky. To jsme pak vydali v létě 2006 pod názvem "ZLOZEMĚ". Pro nedostatek volného času, s kterým se Karolína potýkala, se s námi v dobrém rozešla před létem 2007. Do té doby jsme stihli odehrát řadu samostatných koncertů i vystoupení na hudebních soutěžích.Kootcha

Na jaře 2008 s námi začal zkoušet nový zpěvák Kootcha. Zkoušíme jak songy s posledního CD, tak písně zcela nové. Dalo by se říci, že v novém složení znějí skladby poněkud řízněji.


Návrat na úvodní stránku: zpet